Інклюзивні мистецькі практики для підтримки ментального здоров'я дітей та дорослих підчас війни

Інклюзивні мистецькі практики для підтримки ментального здоров'я дітей та дорослих підчас війни

16.07.24

Проєкт «Інклюзивні мистецькі практики для підтримки ментального здоров'я дітей та дорослих підчас війни» та впродовж червня-жовтня 2024 року у Луцьку проходитиме серія тематичних заходів.
Проєкт реалізовує ГО «Лабораторія змін» у партнерстві з Волинський академічний обласний театр ляльок за підтримки Український культурний фонд в межах грантової програми «Культура без барʼєрів».
Основна мета проєкту – відновлення та підтримка психічного та ментального здоров’я українців, дітей та дорослих, що постраждали у війні з росією (в Україні та за її межами) через мистецькі практики, навчання спеціалістів для роботи з уразливими групами за допомогою Орф підходу, імпровізаційного театру та руху.
Сьогодні важливо знайти той підтримуючий ресурс, який допоможе малим і дорослим українцям в Україні та поза її межами вистояти у цей нелегкий час та зберегти фізичне та психологічне здоров'я. І саме мистецтво є тим ресурсом, який додає сил і є тією унікальною мовою, яка об’єднує українців між собою та з усім світом.
Особистісне занурення у творчий процес здатне бути не лише ресурсним потенціалом для створення певного продукту творчості, а й вивільняє ресурс для якісних особистісних змін. Навички, які формуються під час мистецьких практик допомагають дорослим і дітям з інвалідністю та без бути більш стійкими та стабільними у повсякденному житті та адекватно реагувати на щоденні виклики.
А щоб перевірити та відчути вплив мистецтва на собі, а також навчитися новим практикам, команда проєкту пропонує лучанам і не тільки відвідати наступні заходи в рамках проєкту:
Арт-резиденція для спеціалістів, що працюють з інклюзивними аудиторіями та вразливими категоріями населення в Україні, в рамках буде проведено 3 дводенні тренінги (із залученням іноземних експертів) на теми Орф підходу, імпровізаційного театру та руху та їх практичного застосування для покращення психоемоційного стану та навчання дітей /дорослих з інвалідністю, осіб, що постраждали від війни, та інших уразливих категорій населення.
Онлайн воркшопи для навчання українських спеціалістів в Україні та за її межами з використання Орф підходу для підтримки психоемоційного стану дітей та дорослих з інвалідністю та без.
Мистецький інклюзивний табір для дітей/молодих людей з інвалідністю та без із подальшим показом перформансу.
Лялькова майстерня для дітей з інвалідністю та без із подальшим показом лялькової вистави.
Інклюзивні розвиваючі заняття (музичні, хореографічні, театральні, арт-терапевтичні).
Участь у кожному заході є безкоштовною та можлива за попередньою реєстрацію.
За детальною інформацією звертайтесь до координаторки проєкту Вікторії Колодяжної, тел. +38 066 383 26 88.
ЛЯЛЬКОВА МАЙСТЕРНЯ для дітей з інвалідністю та без відбулася з 1 по 7 липня 2024 р. з 10:00 до 14:00 у  Волинському академічному обласному театрі ляльок під керівництвом майстрів-лялькарів, досвідчених тренерів та психолога.
Учасники майстерні придумували та створювали власних героїв та показали ляльковий перформанс.
Вік учасників 8-13 років.Участь в заняттях безкоштовна.  АНОНС та реєстрація
Премʼєра вистави «НАЙЦІННІШИЙ СКАРБ» від учасників лялькової майстерності
За цей короткий проміжок часу наші талановиті учасники встигли відкрити для себе театральне мистецтво та навіть більше - самих себе.
Кожен ранок починався з акторських тренінгів, створення власних ляльок - героїв майбутньої вистави, чиї історії були написані дітьми також власноруч. І все це у неймовірній дружній атмосфері, де кожен був важливою частинкою однієї мозаїки під назвою "дружба".
Важко сказати, що є ціннішим - вистава "Найцінніший скарб", як результат дитячих старань та джерело їх емоцій та посмішок. Чи все ж таки сам процес, що об'єднав нас та подарував не лише натхнення та гарний настрій, а і нових друзів.
В будь якому разі ми впевнені, що кожен учасник Лялькової майстерні, кожен глядач сьогодні пішов з театру із дуже теплими та світлими почуттями у серці - а це означає, що найцінніший скарб знайдено!
Ми дякуємо кожному, хто був з нами ці 7 днів: кураторці проєкту Вікторія Колодяжна, директору-художньому керівнику театру, режисеру вистави Вадим Хаїнський, психологині Olena Morol, художниці-постановниці - Олеся Іщук, художницям лялькаркам - Ольга Данилишин, Каріна Хамулка, режисерці Kateryna Lavrynets, актрисі Алла Скрипічук та неймовірним волонтерам проєкту - Олесю Філюку, Діані Кузнецовій, Юлії Самойліч, Вікторії Ткачук, Марії Самойловій, Андрію Тимощуку.
Завершилася «Лялькова майстерня для дітей з інвалідністю і без»

""Найцінніший скарб" - сяйво дитячих мрій та щирої творчості осяяло Волинський академічний обласний театр ляльок! Цього разу публіку зачарувала вистава-колаж "Найцінніший скарб", створена юними талантами "лялькової майстерні".
Сім днів натхнення, фантазії, експериментів та співтворчості подарували глядачам безліч враженнь та позитивних емоцій. Діти, незалежно від своїх можливостей, об'єдналися, щоб дослідити глибини свого внутрішнього світу, подолати страхи та знайти справжній скарб - силу добра та єднання.
На сцені ожили унікальні герої, створені дитячою уявою. Кожен з них володів особливою суперсилою, яка служила на благо інших. Ці лялькові персонажі стали втіленням щирості, сміливості та віри у власні можливості.
Вистава "Найцінніший скарб" нагадує нам, що справжні скарби не ховаються під землею, а сяють у наших серцях, коли ми робимо добро та допомагаємо ближнім. Вітаю з успіхом та дякую всім співтворцям "Найціннішого скарбу". Вистава - це справжній подарунок для всіх, хто мав щастя її побачити. Нехай творче світло сяє й надалі, надихаючи та даруючи людям радість та тепло" - зазначає в.о. диретора-художнього керівника театру, режисер вистави Вадим Хаїнський 


МИ ВІДКРИТІ ДО ВАШИХ ПРОПОЗИЦІЙ

Пишіть:

Телефонуйте:

+38 050 918 4913 Олена Володимирівна (головний адміністратор театру)

(0332) 72 32 60 - Каса

(0332) 72 31 37 - Черговий

(0332) 72 31 63 - Приймальна

Приходьте:

Слідкуйте: