НОВИНИ

17.04.25
Керівник театру отримав стипендію Президента України
З такої нагоди хочемо трохи ближче познайомити усіх з керівником Волинського театру ляльок.
Вадим Хаїнський працює у сфері культури з 2013 року. Спочатку він був методистом у Комунальному закладі «Палац культури міста Луцька», актором-лялькарем у нашому театрі, згодом актором в незалежному театрі "Гармидер".
З 2022 року театр очолює Волинський театр ляльок. За цей час він оновив логотип театру, запустив новий офіційний сайт puppet.volyn.ua, на якому ви й читаєте ці новини. Також театр ляльок активно спілкується зі своєю аудиторією через сучасні платформи — Facebook, Instagram, TikTok, YouTube та Telegram, що сприяє його популяризації.
За час його керівництва в театрі було випущено більше 10 прем'єр, відбулось капітальне поновлення вистав із "золотого фонду театру", які так люблять постійні глядачі. Творчий колектив поповнили нові актори, режисерка, художниця та інші митці. Завдяки цим змінам театр поєднав шановані традиції з сучасним баченням, зберігаючи віддану публіку та приваблюючи нових глядачів.
Важливими також є соціальні та терапевтичні проєкти, створені в театрі ляльок: «Цілюща лялькова терапія» (2023–2024), «Інклюзивні мистецькі практики» (2024), імерсивна вистава «ЗОРЯНІ КОЛИСКОВІ» (2024). Ці ініціативи поєднують мистецтво, психологію та національну культуру, надаючи дітям емоційну підтримку в умовах війни. Вони спрямовані на розвиток творчого потенціалу, зміцнення психоемоційного стану та збереження духовної спадщини України.
Не менш захопливою є екскурсійна діяльність театру. Відвідувачі мають можливість зазирнути за лаштунки чарівного світу ляльок, познайомитися з історією театру, побачити, як народжується вистава, де “живуть” ляльки та як вони оживають на сцені. Часто саме Вадим Хаїнський особисто проводить ці екскурсії, передаючи свою любов до мистецтва кожному гостю.
У 2024 році при театрі запрацювала театральна студія «Чудасія», де під керівництвом актриси Алли Скрипінчук розвиваються юні таланти. Студійці вже здобули відзнаку на Всеукраїнському конкурсі "Крила", представивши виставу "Кобиляча голова" у народному стилі. А паралельно театр став майданчиком для практичного навчання студентів Волинського коледжу культури і мистецтв ім. І.Ф. Стравінського, де пан Вадим викладає спецпредмети з акторської майстерності. На Всеукраїнському театральному фестивалі «TheBestTheFest» в 2025 році у місті Вінниці старша група представила прем’єру вистави «Звірячі історії» за п’єсою Дона Нігро й отримала нагороди в двох номінаціях: «За оригінальність режисерського вирішення» та «За інноваційний підхід» (реж. Катерина Лавринець).
Театр активно взаємодіє з іншими культурними осередками: на його сцені виступали трупи з Херсона, Рівного, Львова, Києва, Миколаєва. Регулярно проводяться творчі зустрічі, театральні марафони та спеціальні події до Міжнародного дня театру та Дня лялькаря. А влітку 2024 року відбувається «Літня школа лялькарства», де діти не лише грали на сцені, а й створювали власних ляльок, занурюючись у чарівний світ мистецтва.
У театрі проводяться мистецькі заходи, що об’єднують митців Луцька. Ці події стають платформою для творчого діалогу, обміну досвідом та народження нових культурних ініціатив, спрямованих на збагачення мистецького життя міста.
Вадим Хаїнський став рушієм нової епохи для Волинського театру ляльок. Його діяльність — це приклад того, як сучасна енергія, ідеї та щире служіння мистецтву можуть змінити культурний простір громади.