НОВИНИ

У Волинському театрі ляльок розпочали декаду присвячену Лесі Українці

21.02.23

У Волинському театрі ляльок розпочали декаду присвячену Лесі Українці

Вчора, 20 грудня, легендарна драма розпочала цикл вистав Волинського академічного обласного театру ляльок, приурочених 152-річниці від дня народження нашої землячки.

«Театральний тиждень обіцяє бути насиченим, – розповідає заступник директора театру Вадим Хаїнський. – Від сьогодні і до неділі – 26 лютого – наш театр запрошує глядачів на вистави Лесі Українки. Репертуар підбирали так, щоб було цікаво і дорослим, і дітям. Адже криця Лесиного слова, її воля до боротьби, незламність, сила духу є чудовим взірцем для підростаючого покоління».
Отже, драма-феєрія «Лісова пісня» до уваги дорослих і дітей 22 лютого на 15.00, 23 лютого – 16.00, 25 лютого – 17.00;

«Казка зеленого гаю» – 25 лютого о 12.00;

Вистава «Як горобець розуму шукав» за казкою Лесі Українки «Біда навчить» 26 лютого о 12.00.

Сьогодні ж перед глядачами розгорнулася драма «Камінний господар» про легендарного Дона Жуана. Це ім’я назавжди стало не лише синонімом любовних пригод, але й обману та зради.
Знаний польський режисер Вєслав Рудзкі інтерпретував класичний сюжет, змальований Лесею Українкою у однойменному творі. Яскраві персонажі Донни Анни (у виконанні заслуженої артистки України Людмили Натанчук) та Долорес (артистки театру Юлії Тузової) вступають у трагічне протиріччя з корисливим і, водночас, романтичним Доном Жуаном (артист театру Олексій Криворучко).
Вистава вражає масштабністю і розмахом, адже у ній беруть участь усі артисти Волинського академічного обласного театру ляльок. Виразності постановці додають і оригінальні світлові рішення, використання живого плану, елементів хореографії, яскраві костюми. Це заслуга художників: заслуженого діяча культури Польщі Олександра Оверчука (сценографія) та Ольги Баклан (костюми); композитора Костянтина Яворського.
До речі, подивитися драму «Камінний господар» можна і 21 лютого о 15.00. На численні прохання глядачів, актори грають цей яскравий і захоплюючий твір двічі.
Перед початком вистави гості мали можливість переглянути виставку робіт за творами Лесі Українки учнів Луцької художньої школи. У фоє театру було представлено витинанки, живопис, графіку, об’єднані безсмертними образами, що їх створила велика поетеса. Атмосферності додавав і музичний супровід у виконанні вихованців Луцької музичної школи №1 імені Фридерика Шопена Тетяни Сало, Олесі Костюк (викладач Інна Шпіндовська), Макара Кашуби (викладач Наталія Мордись), Давида Усика, Ніколь Саксонюк, Софії Майорової, Дарини Нагурної, Ангеліни Мордись (викладач Алла Грицай).
Запрошуємо дорослих і дітей відвідати Волинський академічний обласний театр ляльок, доєднатися до театральної – «Лесиної» декади, яка триватиме з 20 до 25 лютого – і ще раз насолодитися вічною класикою та актуальністю її творів.

МИ ВІДКРИТІ ДО ВАШИХ ПРОПОЗИЦІЙ

Пишіть:

Телефонуйте:

+38 050 918 4913 Олена Володимирівна (головний адміністратор театру)

(0332) 72 32 60 - Каса

(0332) 72 31 37 - Черговий

(0332) 72 31 63 - Приймальна

Приходьте:

Слідкуйте: